Bojë vetullash

L250.00

Spastroje

HENNA për  VETULLA

Me aplikues.

Mjaftueshëm për 15 aplime.

Informacione:

 • Përpara përdorimit lexoni me kujdes udhëzimet përdërdorim.
 • Ky produkt përmban peroksid hidrogjeni.
 • Ky produkt mund të shkaktoj reaksione alegjike.
 • buloni sytë.Nëse i spërkatni sytë me të duhet ti pastroni menjëherë.
 • Përdorni  doreza mbrojtëse.Mbajeni larg fëmijve.

Kujdes:Test alergjie.

Para s të aplikohet Henna së pari duhet bërë një test  alergjie.Aplikoni kremin me Activator 01:01  në një zonë  të vogël të lëkurës prapa veshit dhe ta lini atë të qendtoj për 10 minuta.Pas kësaj kohe fshijeni atë.Nëse brenda 24 orëve nuk do të këtë ndryshime nê lerur  ju mund të filloni për t’u ngjyrosur vetullat.

Mënyra e përdorimit :

 1. Mbroni lëkuren rreth vetullave me krem yndyror.
 2. Një sasi e vogël e kremës (rreth 1cm) përzgihen me 8 deri 10 pika të activator në një pjatë apo godë plasite.
 3. Përziejeni atë derisa të merr një konsistencë të butë kremoze.
 4. Duke përdorur  shpatullen ju vendosni kremin mbi vetulla.
 5. Përdorni menjëherë pas përzierjes.Mos e lini të qendroj gjatë.
 6. Pas 5-10 mituta lajeni me uji.

Afati i përdorimit :I shenuar në paketim.

Paketimi përmban :

 1. Krem tubin-15ml
 2. Shishe aktivator 3%
 3. Shpatull për përgatitjen dhe zatimin e kremes.

Kujdes:HENNA  për vetulla mund të shkaktoj reagime tëforta alergjike.Vetëm përpërdorim personal.

Ngjyre

E zezë, Gri, Kafe

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Bojë vetullash”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *